1. Ana Sayfa
  2. ANASAYFA
  3. SINAVA 1 GÜN KALA !

SINAVA 1 GÜN KALA !

SINAVA 1 GÜN KALA !

Bir yıl boyunca canımızı dişimize taktık, yeri geldi gecelerimiz gün oldu, yeri geldi kitaplara küstük ama ne olursa olsun vazgeçmedik ve o gün geldi!
Sınava bir gün kaldı, heyecanınızın dorukta olduğunu biliyorum bu yüzden son gün heyecanınızı birkaç tık daha indirmeye çalışacağınız bir gün olsun! Bu gün kendinize güven enjekte edeceğiniz bir gün olsun! Muhteşem işler başaracaksınız sonuçta, güven önemli.
Kendinizi rahatlatın, artık tatil başladı son bir pürüz var onu halledip geleceksiniz hepsi bu kadar!
Evet, hepinizin akıllarındaki o muhteşem soruya da cevap vereyim. ” Sınava çalışmalı mıyız son gün? ” Cevabım nurtopu gibi bir “Hayır.”
Hayır, çünkü şu ana kadar zaten hafızanızda depolamanız gereken ne kadar bilgi varsa depoladınız, tekrardan onları kurcalayıp beyninizi allak bullak etmeye gerek yok ama sizi rahatsız eden, hafızanızın derin kuyularına gömülen bir formül, bir bilgi, son bir rötuş varsa eğer onlara bakabilirsiniz.
Sınav öncesinde sosyal medyada dolanan haberlere inanmayın, ÖSYM soruları sınavdan önce paylaşmaz arkadaşlar, o asparagas o haberler konuya çalışmadım, o soruyu, o formülü bilmiyorum diye endişe etmeyin. Sosyal medya yalan haber kuyusu.
Yedikledimize dikkat etmeye çalışalım, sınavda sizi rahatsız edecek şeyler olmasın.
Sizi mutlu edecek aktiviteler yapmanızı öneririm, ” Yarın hayatımın en önemli sınavına gireceğim!” Diye düşünmeyi bırakıp “Üzerimden bir yük kalkacak, hayallerimin başlangıcı olacak bu sınav.” Diye düşünün mesela! Sınav bile mutluluk sebebi olabilir.
Bol bol temiz hava almanız sizin için güzel olur. Temiz hava zihni açar, temiz bir zihin temiz düşünceler demek.
Son olarak…
Rahatlamış bir beden bile rahat bir sınava gireceğiz.
Üstünüzde biraz yük var, yarın o sınavda o yükü bırakıp çıkacaksınız. Heyecanlanıp yükü sırtınızda unutmayın çünkü o kadar yol geldiniz artık emaneti yerine ulaştırmak gerek.
Yarın bu saatlerde kahkahalarınızı duymak ümidi ile!
Yeryüzünde size verilen en değerli hazineye yani, kendinize iyi bakın.
Yarın gidip kendi öykünüzü yazıp gelin, bu sınavın sizin gibi fatihlere ihtiyacı var! Fethedilmiş sınavlar diliyorum hepinize.
Başarılar!

Bir önceki yazımız olan SINAVDAN 1 GÜN ÖNCE VE SINAV GÜNÜ OLACAKLAR ! YKS başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

[Toplam:12    Ortalama:3.7/5]

Yorum Yap

Yazar Hakkında

Beyza Kocaaslan

İmkansızlığın tomurcuklandığı yerden umutla yükselen, hayal avcısı adaletli ve deli danışman. Haydi biraz rahatlayalım, düş peşime!

Yorum Yap